Bir Bulut Barındırma Sağlayıcısında Aranacak 3 Şey

Barındırma sağlayıcıları, web sitenizi kurmanız ve yönetmeniz için size alan ve araçlar sağlar. En iyi ana bilgisayarlar, web’inizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur
barındırma ihtiyaçları. Büyüyen işletmenizin taleplerini karşılamak için şirketinizin bulut barındırma sağlayıcınızdan en iyi şekilde yararlanması gerekir.
Bir bulut barındırma sağlayıcısında neye bakıyorsunuz? Mükemmel bir fiyat, güvenilir hizmet ve destek ve teknisyenlerine 24/7/365 erişim sunan bir ev sahibi.
Modern iş dünyası teknoloji tarafından yönlendiriliyor. İşletmeniz, teknolojinizi yönetmenize yardımcı olması için bir BT uzmanını işe almanın zamanını veya maliyetini karşılayamıyorsa, siz
bu dijital çağda ilerlemekte zorlanacağım.
Web Uygulamaları, Web siteleri, online mağaza ve iş verileri bile yönetmenize yardımcı olmak için bulut hosting sağlayıcı bu yüzden ihtiyacın var.
Ne yazık ki, çoğu insan iyi bir bulut barındırma hizmetini neyin oluşturduğunu bilmiyor. Bir bulut barındırma sağlayıcısı seçmek büyük bir karardır. Sonuçta, dışarıda çok fazla var seçim için orada! Peki en iyi seçeneği seçtiğinizden nasıl emin olursunuz? İşte bir bulut barındırma sağlayıcısında aranacak 3 şey:

1. Ölçeklenebilirlik ve Performans

Bir bulut barındırma sağlayıcısında aranacak ilk şey ölçeklenebilirlik ve performanstır. Ölçeklenebilirlik, sağlayıcınızın işletmenizle birlikte büyüyebileceği anlamına gelir. Başladığınızda, muhtemelen kendi sunucularınızda barındırılan birkaç siteniz olacaktır.

İşletmeniz büyüdükçe, daha fazla site barındırmaya veya sahip olduğunuz sunucu sayısını artırmaya karar verebilirsiniz. Bulut barındırma sağlayıcınızın performansı da iyi olmalıdır. Ölçeklenebilirlik ve performans, herhangi bir bulut barındırma sağlayıcısının en önemli yönlerinden ikisidir. İyi bir ev sahibi, herhangi bir miktarda trafikle başa çıkabilir ve web sitenize düzgün çalışması için gereken kaynakları sağlayabilir. Ayrıca, sitenize yeni özellikler ekleseniz bile sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlayabilmelidirler.

2. Müşteri Desteği

Müşteri Desteği cloud hosting sağlayıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir faktördür. En iyi bulut barındırma sağlayıcıları her zaman müşterilerine yardımcı olmaya isteklidir. Bir sorunuz varsa, hızlı ve verimli bir şekilde cevap vereceklerdir. Karşılaştığınız herhangi bir problemde size yardımcı olmaya istekli olacaklardır.

Kendinizi sorun yaşarken bulursanız, sağlayıcınız bunları hızlı ve verimli bir şekilde düzeltebilmelidir. Sitenizde bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa, bunu sizin için çok fazla güçlük çekmeden yapabilmeleri gerekir.

Sağlayıcınıza telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla ulaşabilmelisiniz. Bir sorunuz varsa size yardımcı olabilecek gerçek bir kişiyi bulabilmelisiniz.

3. Özellikler

Bir bulut barındırma sağlayıcısında aranacak üçüncü şey, sundukları özelliklerdir. Seçim için bir çok özellik vardır.

Kendi e-posta sunucunuzu çalıştırmak istiyorsanız, bu özelliği sunan bir ana bilgisayar seçebilirsiniz.

Google Apps gibi bir web uygulamasını kullanmanıza izin veren bir ana bilgisayar da seçebilirsiniz. Güvenlik özellikleri sunan bir ana bilgisayar da seçebilirsiniz. Sitenizin güvenli olduğundan emin olmak istersiniz. Birisinin sitenize girmesini ve verilerinizi çalmasını istemezsiniz.

Sizi ve sitenizi koruyacak bir ana bilgisayara ihtiyacınız var. En son teknolojiyi sunan bir ana bilgisayar arıyorsanız, bunu bir bulut barındırma sağlayıcısıyla bulabilirsiniz. En iyi ana bilgisayarlar en popüler özelliklere en yeni özellikleri ve en son güncellemeleri sunacak

Sonuç

Bulut barındırma her geçen gün daha popüler hale geliyor. Giderek daha fazla işletme para ve zamandan tasarruf etmek için bulut barındırmaya yöneliyor. İyi bir bulut barındırma sağlayıcısı seçmek büyük bir karardır. İyi bir sağlayıcı seçmezseniz, çalışmayan bir web sitesi veya çok yanıt vermeyen bir ana bilgisayarla kalabilirsiniz.

Web sitenizi yönetmenize yardımcı olacak bir bulut barındırma sağlayıcısı seçmek istiyorsanız, iyi ölçeklenebilirlik, performans ve müşteri desteği sunan bir sağlayıcı bulmanız gerekir. Ayrıca size birçok özellik sunmalıdırlar. Bu nedenle, tüm bunları sunan bir bulut barındırma sağlayıcısı aradığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.