Bulut Barındırma Kullanmanız İçin 5 Neden

Bulut barındırma, maliyetleri düşürmenin ve web sitenizi geleneksel web barındırma ile ilgili tüm sıkıntılar olmadan çalıştırmanın harika bir yoludur. Bulut barındırma genellikle yanlış anlaşılır, ancak web sitenizi kurma ve yönetme söz konusu olduğunda size hem para hem de zaman kazandırabilir.

Doğru bulut barındırma platformunu seçmek, yalnızca işletmeniz için en iyi barındırma şirketini seçmekle ilgili değildir. Buluttan en iyi şekilde yararlandığından emin olmakla ilgili. Web sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunan güçlü bir bulut barındırma paketi edinmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, şanslısınız demektir. İşletme web sitenizi başlatmak istiyorsanız, bugün barındırma hizmetleri sıkıntısı yoktur.

Aslında, muhtemelen şu anda çalışan bir veya daha fazla web siteniz var! Kendi işinizi kurmak için bir web barındırma kullanmanız gerekmediği doğru olsa da, bir barındırma platformu seçmek büyük bir fark yaratabilir. Gerçekten orada en iyi bulut barındırma platformunu nasıl seçebilirsin?

Çoğu işletme gibiyseniz, birden fazla web sitesini tek bir bulut tabanlı altyapıda barındırmanın bir yoluna ihtiyacınız vardır.

Bununla birlikte, piyasadaki çok sayıda bulut barındırma platformuyla, hangisinin işletmeniz için en uygun olduğunu bulmak zor. Bir web barındırma şirketi seçerken göz önünde bulundurulması gereken pek çok farklı faktör vardır. Yani, bulut barındırmayı neden kullanmanız gerektiğinin 5 nedeni:

1. Bulut Barındırma Kurulumu Kolaydır

Birçok barındırma şirketi, web barındırma için “ayarla ve unut” yaklaşımı sunar. Bu büyük bir anlaşma gibi görünse de, aslında oldukça pahalı olabilir. Buna ”bulut” barındırma denmesinin bir nedeni var. Cloud hosting web sitesi kurmak ve unutun sağlar. Kaydolduktan sonra, barındırma şirketiniz her şeyle ilgilenecektir. Birçok farklı bulut barındırma türü vardır. Ancak en popüler bulut barındırma türleri, web siteniz üzerinde size tam kontrol sağlayanlardır.

2. Bulut Barındırma Sürekli Güncellemeler ve Destek Sunar

Bulut barındırma için çeşitli avantajlar vardır. En önemlilerinden biri, yükseltmeler hakkında asla endişelenmenize gerek kalmamasıdır. Barındırma şirketiniz web sitenizi güncel tutacak ve her zaman WordPress’in en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olacaktır.
Yeni bir işletme sahibiyseniz, bu büyük bir artı olabilir. Web sitenizin güncel olup olmadığı konusunda endişelenmenize gerek yok. Web sitenizi güncellemek veya başka birinin sizin için yapmasını beklemek konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Barındırma şirketiniz, işletmeniz büyüdükçe size destek ve güncellemeler de sağlayacaktır.

3. Bulut Barındırma Yüksek Performans Sağlar

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturuyorsanız, yüksek performans sunan bir web sitesi barındırma platformuna ihtiyacınız olacaktır. Web sitenizin hızlı bir şekilde yüklendiğinden ve web sitenize her zaman herhangi bir cihazdan erişebildiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Hızlı ve güvenilir bir web barındırma platformu elde etmenin harika bir yolu, bulut barındırma hizmeti sunan bir barındırma şirketi seçmektir.

Bulut barındırma, sürekli hareket halinde olan işletmeler için mükemmeldir. Birden çok konumu olan bir işletme sahibiyseniz, web sitenizin her zaman kullanılabilir olduğundan emin olmak istersiniz.

4. Bulut Barındırma, Kullanıcıların Kendi İçeriklerini Büyütmelerini Sağlar

Kendi içeriğiniz üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen bir işletme sahibiyseniz, size kendi içeriğinizi oluşturma ve yönetme olanağı sağlayan bir web barındırma platformu seçmek isteyeceksiniz. Bulut barındırma bunun için mükemmel bir çözümdür. Barındırma şirketiniz size doğrudan web sitenize içerik yükleme olanağı verecektir

5. Bulut Barındırma Size Para kazandırabilir

Son olarak, bulut barındırma aslında size para kazandırabilir. Birden fazla web sitesine sahip bir işletme sahibiyseniz, web barındırma işleminiz için aylık bir ücret ödemeniz olasıdır. Bulut barındırmayı seçerseniz, yalnızca ihtiyacınız olan hizmetler için ödeme yaparsınız.
Örneğin, yalnızca bir web sitesine ihtiyacınız varsa, yalnızca o web sitesi için ödeme yaparsınız. Birden fazla web sitesine ihtiyacınız varsa, yalnızca sahip olduğunuz web sitelerinin sayısını ödersiniz.

Sonuç

Bulut barındırma, geleneksel barındırma ve sanal özel sunuculara göre birçok avantaj sunar. Maliyet tasarrufu sadece başlangıçtır. Bulut barındırma çözümü, özellikle e-ticaret siteleri ve WordPress web siteleri için en uygun çözümdür.

E-ticaret web siteleri için bulut barındırma kullanmanın birçok avantajı vardır. E-ticaret işinizi her genişlettiğinizde yeni donanım satın almanıza gerek olmadığı için yukarı ve aşağı ölçeklendirmek daha kolaydır. Ayrıca, fiziksel sunucular satın almanıza ve bakım için ödeme yapmanıza gerek kalmadan uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Ve son olarak, kullanımı inanılmaz derecede kolaydır, artık bakımı için herhangi bir teknik beceri gerektirmez. Bulut barındırma kullanmak için pek çok nedeni vardır, ama aynı zamanda bulut iş taşıma riskleri vardır.

Bir bulut sağlayıcısını yalnızca işletmenizin gerektirdiği düzeyde destek ve çalışma süresi sağlamaya istekliyse kullanmayı düşünmelisiniz.

Bulut kullandığınız daha fazla güvenmek gerekir. Ödediğiniz hizmetlerden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.