3D Render Yazılımı Sizin için Nasıl Çalışır

Bu ücretsiz yazılım 3D nesneler oluşturmanıza olanak sağlar. SketchUp Pro ve Fusion 360 ile aynı şirket tarafından üretildi, bu yüzden muhtemelen yazılıma zaten aşina olacaksınız.

Hem Mac hem de Windows üzerinde çalışır ve kullanımı tamamen ücretsizdir. Tek dezavantajı, bir lisans için ödeme yapmadığınız sürece gerçekten yapmak istediğiniz şeyi yapmayacağıdır.
Bu yazılımın birçok kullanımı var. Sunumlar, oyunlar ve daha fazlası için kullanılabilecek gerçek 3B modeller oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca sanat eserleri ve animasyonlar yapmak için de kullanışlıdır. İnsan vücudunun nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmak için de harikadır.

Başka bir deyişle, kemikler, kaslar, tendonlar, eklemler ve diğer yapılar gibi vücudun farklı bölümlerini modellemek için kullanabilirsiniz. Sonra da onları birbirleri ile karşılaştırabilirsiniz. Onları dikkatlice incelerseniz, insan vücudunun nasıl çalıştığına dair bir fikir edineceksiniz.

1. Modelleme Ortamınızı Seçin

3B model oluştururken doğru modelleme ortamını seçmeniz önemlidir. Birçok farklı türde modelleme ortamı vardır. Farklı şeyler yapmanıza izin vermek için yapılırlar.
Modelleme ortamlarından bazıları Photoshop, Adobe Illustrator, Blender, Cinema 4D, ZBrush, Modo, Sketchbook Pro ve diğerleridir. Hangisini kullanmanız için en iyi olduğunu bulmanız gerekir.
Kendiniz için daha kolay hale getirmek istiyorsanız, Photoshop’u kullanmayı düşünün. Photoshop muhtemelen öğrenmesi en kolay modelleme ortamıdır. Bilgisayar ekranında boyamanıza izin verir.
Aslında, çoğu fotoğraf editörü Photoshop tabanlıdır. Buna ek olarak, animasyon oluşturmanıza olanak sağlar. Photoshop’ta çizdiğiniz herhangi bir nesneyi kolayca canlandırabilirsiniz. Bu nedenle, çizmeyi seviyorsanız, Photoshop’u nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz Gerçekçi 3B modeller oluşturmak istiyorsanız, farklı bir modelleme ortamı seçmeniz gerekir.
Karikatürize çizimler oluşturmak istiyorsanız Adobe Illustrator’ı kullanabilirsiniz. Tasarımlar oluşturmak isterseniz Photoshop’u da kullanabilirsiniz. Birçok tasarımcı Photoshop’u kullanmayı tercih ediyor. Hangisini kullanacağınıza karar vermelisiniz.

2. Bilgisayar Donanımınızı Ayarlama

En son oluşturma yazılımını kullanmak istiyorsanız, önce bilgisayarınızın donanımını ayarlamanız gerekir. Resimlerinizi oluşturabilmeniz için yazılımı doğru şekilde yüklemeniz gerekir.
Birçok oluşturma programı, Windows XP gibi minimum bir işletim sistemi gerektirir. Donanımınızın görüntü işlemeyi işlemek için yeterli RAM belleğe sahip olduğundan emin olun.
Grafik kartınızın piksel sayısını işlemek için yeterli miktarda güce sahip olması gerekir. Bu etkili bir görüntü oluşturmak istiyorsanız dikkate almanız gereken temel şeyler vardır. Bilgisayarlarla nasıl çalışacağınızı bilmiyorsanız, istediğiniz türden 3B sahneler oluşturamazsınız.
Bu nedenle, bilgisayarlar hakkında çalışma bilgisine sahip olmak çok önemlidir.
Bilgisayarların temel özelliklerini anlamanız önemlidir. İşi yapabilmeniz için doğru donanıma sahip olmanız da önemlidir.
Bu tür bir yazılımla başarılı olmak istiyorsanız bir masaüstü bilgisayarınız, dizüstü bilgisayarınız ve tabletiniz olması gerekir.
Eğer bu üçü de yoksa, arzu ederdiniz bu deneyimi doğru tür olması mümkün olmayabilir. Doğru donanım türüne sahip değilseniz, gerçekçi 3B sahneler oluşturamazsınız.

3. Yazılımınızı Yükleyin

Yazılımı bilgisayarınıza indirerek yükleyebilirsiniz. Sonra herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. Yazılımı bilgisayarınıza yükledikten sonra, yazılımı ürününüzü oluşturmak için kullanabilirsiniz.
Şimdi Ürün için bir 3D render olacak. Ürününüzün nasıl göründüğünü bilmenize yardımcı olacaktır. Bu çok faydalıdır çünkü gerçek ürünler haline getirilmiş olsaydı nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Ayrıca, ürününüzün fotoğrafını çekmekten daha etkilidir. 3D renderlemenin günümüzde bu kadar popüler olmasının nedeni budur. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, 3B oluşturma yazılımı incelemelerine göz atabilirsiniz.

4. Çalıştırma ve Test

Başlamadan önce aşağıdakileri test etmeniz çok önemlidir:
kullanacağınız program. Yazılımın iyi çalıştığından emin olmak önemlidir. 3D render yazılımı için ücretsiz denemeleri çevrimiçi olarak bulabilmelisiniz.
Google’a iyi ve “ücretsiz deneme” + yazılımın adını yazın. Bir şey bulamıyorsanız, Bing’i kullanmayı deneyin. Beğenip beğenmediğinizi görmek için karşılaştığınız bazı yazılımları denemek isteyebilirsiniz.
Ayrıca, eğer çalıştığınız yazılım beğendiler mi söylemek için arkadaşlarınıza ve ailenize sorabilirsiniz. Bu şekilde, yazılımın nasıl olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

5. Resminizi Dışa Aktarın

Resminizi aldıktan sonra, bir sonraki adım dışa aktarmaktır. Eldeki görev için doğru yazılımı bulmak önemlidir. Bazen, mevcut birçok yazılım arasından en iyi yazılımı seçmek zordur.
İhtiyaçlarınızı ve bütçenizi düşünmeniz gerekir. Düşük bir bütçeniz varsa, daha uygun fiyatlı bir yazılım satın almak daha iyidir. Ancak, daha yüksek bir bütçeniz varsa, üst düzey yazılımlar aramak isteyebilirsiniz. Kullanımı kolay bir arayüze sahip bir yazılım arayın. Örneğin, görüntüleri içe aktarabilir, resimler oluşturabilir, resimlerinizi dışa aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Sonuç

3D Studio Max, bu proje için en kolay, en sezgisel ve kullanımı kolay araçtı. Sahnemi programa içe aktarmakta ve modeli sıfırdan oluşturmakta hiç sorun yaşamadım.

3D Studio Max paketini daha da iyi yapan şey, ev bilgisayarımdaki proje üzerinde kolayca çalışabilmem ve son 3D görüntüyü Sketchup gibi diğer paketlere aktarabilmemdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.